nedeľa 25. februára 2018

Weekly (19. - 25. 02. 2018)

Predtým, ako zhrniem udalosti minulého týždňa, by som chcela (ako veľký obdivovateľ impresionizmu) popriať všetko najlepšie francúzskemu impresionistickému maliarovi Pierre Auguste Renoir-ovi, ktorý by mal dnes 177 rokov.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt The Skiff
The Skiff
zdroj: google

"Človek sa musí raz za čas pokúsiť robiť veci, ktoré sú mimo jeho schopností." - Renoir


-
Minule som začala citátom - tentokrát chcem začať knižne a to jednou skvelou biografickou knihou, ktorú som začala čítať na začiatku týždňa. Volá sa Smäd po živote od Irvinga Stonea. Už dlhší čas som si chcela prečítať knihu o Vincentovi van Goghovi, a tak keď som sa dozvedela, že máme takú jednu doma, hneď som po nej siahla. Autor zachytáva život Vincenta od jeho mladého veku až po smrť. Knihu stále ešte čítam (som v polovici, ďakujem ti škola, že zaberáš 99% mojich dní), ale je skutočne skvelá. Vincentove maľby ma odjakživa fascinovali. Keď som bola pred pár týždňami na premiére filmu o ňom, ktorý sa volal S láskou Vincent, môj obdiv k tomuto maliarovi sa zvýšil a on sa akosi stal mojou inšpiráciou. Bol to úplne prvý film, ktorý poskladali z tisícok olejomalieb namaľovaných približne stovkou autorov. Ako sa vyjadrila Imadrianas: "Bolo to umenie o umení."


Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt black panther gif
"Wakanda forever!"

Na konci tohto týždňa som konečne išla do kina na novú marvelovku zvanú Čierny panter. Film, trocha iný ako ostatné z tejto dielne, ale predsa podobný, sleduje bojovníka T'Challu, ktorý sa po smrti svojho otca vracia do rodnej Wakandy, africkej krajiny, ktorá sa skrýva pred svetom. Nachádza sa na mieste, kde je najväčšie množstvo vibránia, najsilnejšieho kovu na Zemi. Krajina tento kov ťaží a vďaka nemu sa stala neuveriteľne vyspelou a plnou technológií. T'Challa sa má čoskoro stať kráľom, avšak krátko po jeho korunovácii nastanú komplikácie v podobe dávneho nepriateľa Wakandy. T'Challa za pomoci bojovníčok Wakandy musí ochrániť svoju drahú krajinu, ale i celý svet. Ak Ťa film zaujal, odporúčam si predtým pozrieť film Captain America: Civil War, ktorý s týmto filmom dosť súvisí. Popravde, odporúčam pozrieť si všetky marvelovky. Sú to skvelé filmy a všetky sú prepojené.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt the post aféra v pentagone

Okrem toho som sa piatok s Imadrianas vybrala na film s názvom The Post: Aféra v Pentagone. Popravde, vôbec som nevedela, na čo ideme, až pokiaľ mi o tom nepovedala pár minút pred filmom. A výsledok bol taký, že som vôbec nebola sklamaná. Práve naopak. Film zobrazoval novinárov z The Washington Post a New York Times, ktorí zverejnili prísne tajné dokumenty vlády o vojne vo Vietname. I napriek tomu, že sa vláda snažila tie informácie ututlať po desaťročia, odvážnu novinárku (a prvú americkú vydaveteľku) Kate Graham nič neodradilo rozhodnutie všetko zverejniť. Vďaka filmu som sa naučila niekoľko nových vecí, a preto odporúčam každému, aby si ho šiel pozrieť.

                                                                                                                                                                                                                                                                         
Mám taký pocit, že som na niečo zabudla... Ale nevadí. A čo Ty? Aký si mal/a týždeň? Zažil/a si niečo nové alebo naopak je všetko po starom? Daj mi vedieť do komentára!


Loving,
Anhale

2 komentáre:

 1. No teda, najviac ma zaujal film The Post. Navnadila si ma naň.
  Môj minulý týždeň sa prevažne točil okolo školy. Veľa toho je teraz. Ale zvládam.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite si ho pozri, stojí za to! To ti verím, ale už iba pár mesiacov, určite to zvládneš! Držím palce :)

   Odstrániť