nedeľa 18. marca 2018

Weekly (12. 03. - 18. 03.)"Najväčším nepriateľom poznania nie je ignorancia, je ním ilúzia poznania." - Stephen Hawking

Odpočívaj medzi hviezdami a nebulami, génius...
Mám pocit, že tento týždeň bol celkom iný ako tie predošlé. Uvedomila som si hneď niekoľko vecí, a to:

Po prvé: Za bolesť, ktorú vytrpíš dnes, sa ti tvoje telo zajtra poďakuje.
Po druhé: Tvoja myseľ ťa môže sklamať, ale tvoje telo nikdy.
Po tretie: Stres akéhokoľvek druhu je úplne zbytočný.
.
.
.
Predtým som si myslela, že určité okamžiky v mojom živote nezvládnem; že sa zosypem na zem ako popol a nevstanem; že ma zničia natoľko, že od plaču nebudem vidieť. Zaujímavé je, že to, čoho sa najviac v budúcnosti bojíme, častokrát dopadne úplne inak - lepšie. Je dobré sa báť. Strach je dobrý. Strach je to, čo nás posúva ďalej. Netreba však podľahnúť strachu. Tento týždeň som ho využila vo svoj prospech a on sa premenil v čosi nádherné: v trpezlivosť a pokoj. Bolo to niečo, čo som absolútne nečakala a za čo som z hĺbky srdca vďačná. Som vďačná samej sebe, pretože všetky tie roky stáli za to. Je zvláštne to teraz povedať, ale je to tak.

Ďalšou myšlienkou, ktorú som si uvedomila a prijala bolo vzdávanie sa. Ale nie také to vzdávanie sa, že odteraz nič nerobím a kašlem na všetko. Vôbec nie. Vzdávanie sa v inom zmysle slova. Už odjakživa som strávila strašne veľa času pomáhaním druhých a nikdy sebe. Vždy som bola záchranným kolesom pre mojich kamarátov a čo som z toho mala ja? Slzy. Preto si hovorím: Stačí. Popravde, toto je už druhý raz, čo si toto hovorím. Pred pár rokmi som sa rozhodla rovnako a výsledok bol taký, že som stratila pár kamarátok, ale stálo to za to. Byť s tými, čo sú pre mňa toxickí, hoci sú to dobrí priatelia, nestojí za to. Jednoducho nie. Postupom času sa učím byť viac samostatnejšia a viac sa zameriavať na seba, pretože ja budem so sebou do konca svojho života.

"Zlato, strávila si príliš veľa času a energie na kolenách, žiadajúc ich, aby zostali, keď sebaláska je tá jediná láska, pre ktorú by si mala bojovať, aby zostala." - iambrillyant

"Dôležité je vstať a ísť ďalej, robiť čo ťa napĺňa, čo ti prináša šťastie a radosť. Život životom byť neprestane a raz to môžeš oľutovať. Ľutovať, že si sa nechala zastaviť človekom, ktorý ti nevenoval jedinú čistú myšlienku. - zlomky duše
.

Na záver som plánovala zrecenzovať nejaký film alebo knihu, ale, popravde, nechce sa mi (tá nedeľná lenivosť). Za tento týždeň som čítala iba jednu knihu (George Orwell - Zvieracia farma) a videla iba jeden film (Sedem sestier). Odporúčam oboje. Ak by mal niekto záujem o recenziu, dajte vedieť do komentáru, nabudúce doplnkovo zrecenzujem :)

- Anhale

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára