pondelok 5. marca 2018

Weekly (26. 02. - 05. 03.)

O deň neskôr, ale predsa...

"Slzy...
Ako sa opovažujete byť také svetlé a čisté...
keď sú vo mne tie najbúrlivejšie farby bolesti."

Dlho som rozmýšľala, ako začať tento článok... Môj týždeň nebol až taký zaujímavý ako tie predošlé, a preto som zostala na vážkach. Ale keď som si pred chvíľou prechádzala citátmi, čo som si cez týždeň uložila do mobilu, zrak mi zastal práve na tom, ktorý je napísaný hore. Možno by som nemala písať o dneskajšku, keďže môj týždenník sa počíta od nedele do nedele, ale tentokrát spravím výnimku.

Slzy môžu znamenať mnoho. Šťastie, smútok, radosť, zlomené srdce, dokonca i prázdnotu... Sú nástrojom, ktorý vylieva emócie, i napriek tomu, že je to obyčajná slaná voda. Vždy je v nich čosi viac - slzy sú spôsob, akým sa nás dotýka naše srdce. Presne toto som si uvedomila dnes, keď ich kvapky znova zdobili moje líca z dôvodu duševného vyčerpania.
Ľudia vravia, že slzy sú znakom slabosti. A práve tu sa mýlia. Slzy sú znakom života. Pre nikoho by nemala byť hanba plakať, pretože všetci sme tu a všetci sme nažive. 
Možno som citlivá. Možno veci prežívam až príliš. Ale prečo nie? Prečo by som sa nemala cítiť nažive?

Napriek tomu, že by som sa rada rozpísala viac na túto tému, chcem si niečo nechať aj do samostatného článku. 


Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt call me by your name"Call me by your name and I'll call you by mine." 

Nedávno do kín dorazil film Call me by your name. Keďže som dostala mnohé odporúčania, jeden večer som sa rozhodla, že si ho pozriem. A rozhodne som to neoľutovala. Film sleduje sedemnásť-ročného Elia a dvadsaťštyri-ročného Olivera, ktorý príde bývať k Eliovej rodine ako hosť. Elio z neho najskôr nie je nadšený, ale postupne sa stretávajú čím ďalej, tým viac a začne medzi nimi vnikať čosi viac ako je len priateľstvo. Film bol krásny, emocionálny a plný umenia, čo sa mi naozaj páčilo. Rozhodne odporúčam každému, kto má chuť si pozrieť niečo romantické, a tak trochu i oddychové (ale len trochu) a vsadené do talianskeho prostredia. 


To je z tohto týždňa odo mňa všetko. Ako si sa mal/a Ty tento týždeň? Bol to pre Teba iba obyčajný týždeň alebo sa stalo niečo špeciálne?


Love,
Anhale

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára