nedeľa 8. apríla 2018

Weekly (02. - 08. 04.)

Ďalší týždeň za nami. Popravde, také "ups and downs" ako tento týždeň som už dávno nemala. Neviem prečo, ale na pár dní som sa nechala uniesť nenávisťou a hnevom a mala som pocit, že som ako sopka. Dennodenne ma vytáča mnoho vecí, ale nikdy to na sebe nenechám poznať a nenechám sa nimi tak uniesť. Nie som cholerik a nikdy som nebola. Tieto dni to bolo však iné. Nedokázala som ten hnev udržať v sebe, a tak ma vytáčala každá maličkosť. Kyslík, ktorý dýcham, sa ako keby zmenil na síru, ktorá zapĺňala môj mozog.
Včera poobede som si povedala: stačí. Toto nie som ja. Takáto nie som. A tak som sa vybrala do prírody.
Jarné lúče prebudili moju dušu a vliali do mňa svetlo.
Zobúdzajúca príroda sa na mňa usmiala a vtiahla ma do hrejivého objatia.
Počula som smiech ľudí, videla som ich úsmevy a toto všetko na mňa zapôsobilo ako náplasť.
Keď sa nad tým tak teraz zamýšľam, nechápem, ako som mohla byť taká naštvaná. Viem, že sa to stáva a že je to pravdepodobne normálne, ale keď si taký pozorovateľ vlastného vnútra ako ja, vykoľají ťa to a chceš s tým niečo hneď robiť. A tak som niečo urobila. Zabralo to.

///

Pred pár dňami som asi po troch týždňoch konečne dokončila knihu Iskra v popole od Sabaa Tahir. Po dlhšom čase som sa pustila do fantasy a musím uznať, že nesklamalo. Kniha bola inšpirovaná Rímskou ríšou, čo sa mi páčilo najviac. Nechcem Ti tu príliš prezrádzať z deja, pretože sú to celkom veľké spoilery, a tak poviem len to, že kniha je o Černomúrskej akadémie, kde vychovávajú tzv. masky - vrahov a bojovníkov. Jednou z prípravných masiek je aj Elias, jedna z dvoch hlavných postáv. Druhou je Laia, dievča, ktoré sa stane otrokyňou za trochu iných podmienok. A viac nenapíšem. Kniha mi prišla dosť brutálna, ale páčila sa mi. Určite ju odporúčam každému milovníkovi fantasy, ale aj sci-fi. Romantikovi ani moc nie.P.S.: Krásna obálka, no nie? Elias mi tam trochu pripomína Kyla Rena z Hviezdnych vojen. A ešte k tomu ten lúč. Možno sú masky inšpirované rytiermi z Renu 👀

///

A aký bol tvoj týždeň? :)

Loving,
Anhale

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára